Zajímavá vás v čem je závod jiný, jak budou vypadat jednotlivé překážky či jaký bude doprovodný program? Podívejte se na rozhovor s pořadateli závodu.

 

Z čeho vychází název závodu?

Název závodu RUNEX race vychází ze spojení anglických slov – running and exercise.

V čem je závod unikátní?

Extrémní překážkový závod RUNEX race Olomouc je unikátní zejména svoji pestrostí a rozmanitostí. Atraktivní prostředí, netradiční překážky a bohatý doprovodný program včetně exhibice a workshopu nejsilnějšího muže světa ve střední váze Jiřího Tkadlčíka.

 

Na jaké překážky se mohou závodníci těšit?

Celkově na závodníky čeká 5 km běhu a více jak 15 překážek různého typu. Těšit se můžete na lanové, vodní, bahenní, crossfitové a strongman prvky. Lanové sítě, překážky nad vodou, bahenní lázně, ostnaté dráty, kettlebelly, výskoky na bedny, pneumatiky, kameny, písek, řezání dřeva, kontejnery či překonání vodní plochy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaká je penalizace při nesplnění překážky?

Při nesplnění překážky musí závodník provést 15x trestné cvičení tzv. runexáky. Jak na to? Je to velice jednoduché. Ze stoje s připažením přes dřep do lehu na zádech a zpět do stoje s připažením. Video provedení trestného cvičení můžete najít na naší FB stránce – RUNEX RACE. Před samotným závodem si každý trestné cvičení s instruktorem vyzkouší.

Jaký bude doprovodný program?

Kromě exhibice a workshopu Jiřího Tkadlčíka, bude připraveno workoutové vystoupení, trampolínová show, vystoupení hudební skupiny Kowall Company, atrakce pro děti, šlapací auta, skákací hrad a mnoho dalšího.

Jaké jsou připravené odměny pro závodníky?

Každý závodník po doběhnutí obdrží medaili. Při registraci do 31. 7. 2018 získá navíc startovní tašku. Pro výherce v každé kategorii budou připravené originální dřevěné trofeje a dary od našich sponzorů jako je Nutrend, Tempish, Zdraví a fitness, Bcagency, Doller, Golden Barber, Rideon, Kolárna, Rebel Been, Storky, Makro a další.

Kdo je organizátorem závodu?

Hlavními organizátory závodu je dvojice Jakub Kriško a Jakub Lehnert. Příprava závodu probíhá v úzkém týmu 10 osob. Během samotného závodu se o hladký průběh stará několik desítek dobrovolníků. Pokud chcete získat zajímavé zkušenosti a podílet se na organizaci. Napište nám na runex@email.cz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *